Linas Jonauskas. Aplinkos ministras įteisino brakonieriavimą

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas patvirtino Medžioklės taisyklių pakeitimus, kuriais panaikinamas medžiojamųjų gyvūnų licencijavimas. Tokiais taisyklių pakeitimais ministras suteikė daugiau laisvės medžiojantiems nelegaliai.

Kiekvienais metais, nustatant galimų sumedžioti gyvūnų medžioklės limitus medžiotojų būreliams, buvo išduodamos ir licencijos: briedžių, tauriųjų elnių, danielių, stirnų medžioklei. Aplinkos apsaugos agentūra įvertinusi šių gyvūnų gausą medžioklės plotuose, nustatydavo konkrečius skaičius, kiek per metus galima sumedžioti konkrečių gyvūnų ir pagal tai išduodavo medžioklės licencijas.

Atsisakius licencijų šiems gyvūnams, jų gausa bus reguliuojama kaip ir anksčiau: limituojant sumedžioti skirtą gyvūnų kiekį. Tačiau jau nebereikės licencijos, kuri iš esmės buvo ne tik apskaitos dokumentas, bet ir realus saugiklis, apsaugantis šalies medžiojamųjų gyvūnų išteklius nuo brakonieriavimo.

Socialdemokratas Linas Jonauskas primena, kad pagal ankstesnę tvarką, sumedžiojus gyvūną, kuriam išduota licencija, dar prieš šio gyvūno gabenimą medžiotojas privalėjo į sumedžioto gyvūno ausį įverti specialios paskirties plombą – ji ir licencija yra neatskiriamos.

„Bet koks sumedžiotų briedžių, tauriųjų elnių, danielių, stirnų gabenimas be į gyvūnų ausis įvertų licencijų buvo prilyginamas brakonieriavimui ir iš esmės buvo vienas sėkmingiausių elementų kovoje prieš brakonierius“.

Aplinkos apsaugos inspektoriai tokiems pažeidėjams skirdavo dideles baudas už neteisėtą medžioklę, paskaičiuodavo gamtai padarytą žalą, taip pat konfiskuodavo nelegalios medžioklės įrankius ir priemones. Šalies biudžetas pildydavosi tūkstančiais eurų už aukcionuose parduotus jų ginklus ir automobilius.

„Panaikinus šią tvarką, aplinkos apsaugos pareigūnai liks neįgalūs kovoje su brakonieriais“, – įspėja L. Jonauskas.

Naujais taisyklių pakeitimais ministras K. Navickas palengvina sumedžiotų gyvūnų gabenimą, taigi dar nelegaliai medžiojantiems suteikia dar daugiau laisvės. Jei anksčiau sumedžiojus gyvūną reikėdavo nedelsiant, t. y. prieš gabenant tokį gyvūną, panaudoti licenciją, tai dabar to daryti nebūtina.

Pakeitimais leidžiama įforminti gyvūno sumedžiojimą tik atvykus į gyvūno dorojimo vietą, taigi prieš pradedant sumedžioto gyvūno dorojimą.

„Tai reiškia, kad tie patys medžiotojai, kurie pažeidinėdavo taisyklės medžiodami daugiau limituotų gyvūnų nei leidžiama, tai daryti galės praktiškai be jokių didesnių apribojimų. Šalies miškuose sparčiai pradės mažėti gyvūnų“, – sako L. Jonauskas.

Pagal www.lsdp.lt informaciją

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *