Šakių rajono skyriaus bičiuliai lankėsi Europos Parlamente Strasbūre

Trys LSDP Šakių rajono skyriaus bičiuliai, Laimutė ir Anatolij Gonačaruk bei Ilona Leleivienė, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu, vykome į beveik savaitę trukusią kelionę į Strasbūrą. Kelionės metu susipažinome su bičiuliais iš Vilniaus, Šiaulių, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio, Alytaus. Mus lydėjo grupės vadovė Lina Šaltienė.

Didžiausią įspūdį padarė susitikimas su europarlamentare Vilija Blinkevičiūte, kuri rado laiko su mumis maloniai pabendrauti, papasakoti, kaip veikia svarbiausios Europos institucijos, kaip priimami įvairūs įstatymai. Kiekvienas ten dirbantis parlamentaras gali per metus pakviesti paviešėti 110 partiečių. Tarp tų laimingųjų šį kartą buvome ir mes.

Parlamentas vadinamas „keliaujančiu cirku“, nes įstatymai rengiami Briuselyje, priimami Strasbūre, o vertėjai ir administracija įsikūrę Liuksemburge. Vien vertėjų yra apie du tūkstančiai. Tai labai sudėtinga logistikos atžvilgiu sistema. Iš Briuselio į Strasbūrą pervežami ištisi vilkikai dokumentų. Čia dirba 751 tiesiogiai išrinktas parlamentaras. Visi debatai transliuojami tiesiogiai. Lietuvą atstovauja 11 žmonių. Jauniausiam parlamentarui iš Danijos 26 metai, vyriausiam iš Graikijos 92. Deja, pastarasis dirbo tik metus, nes jam buvo per sunku. Salė pusrutulio formos, kad geriau matytų vieni kitus. Vertimai daromi 24 kalbomis. Parlamente 37 procentus sudaro moterys. Lyčių lygybė – pagrindinis siekis visose srityse. Parlamentarai per mėnesį vieną savaitę dirba Strasbūre, kitą laiką – Briuselyje. Šiuo metu 28 valstybės narės turi rasti ir priimti bendrus sprendimus. Europos Parlamente yra nustatomi tik minimalūs standartai, visa kita sprendžia pačios šalys, galima diskutuoti įvairiomis temomis, bet nesityčioti iš žmonių.

Vilija Blinkevičiūtė šiuo metu yra Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė. Ji kalbėjo, kad Lietuvoje yra didžiausias vyrų ir moterų gyvenimo trukmės skirtumas. Tikslas – stipri Europos bendrija, gyvenimo kokybės panašėjimas. Įsiminė Vilijos mintis, kad žmogus turi būti savo vietoje, tik tada jis bus gerbiamas. Europarlamentarė apgailestavo, kad Lietuvoje chaosas ir vadovaujamasi pažymomis.

Pats Europos Parlamento pastatas – tai plieno, stiklo ir žalumynų derinys. Labai simboliška, kad nebaigtas statyti vienas pastato kampas. Tai simbolizuoja Europos Sąjungos tolimesnę plėtrą.

Strasbūras – daugiakultūrinis miestas ir intelektualinis centras, tai naujosios Europos jungtis, per kurį eina prekybiniai keliai, todėl 1992 metais šalys sutarė, kad oficiali buveinė bus įkurta čia, kuo prancūzai labai didžiuojasi.

Stebėjome plenarinį posėdį, kur turėjo būti priimama direktyva dėl komandiruojamų darbuotojų ir jų atlyginimų. Išklausėme po minutę trukusius pasisakymus. Tikėjomės matyti pilną salę parlamentarų, bet mūsų nuostabai to nebuvo. Lauke buvo susirinkęs didžiulis protestuojančių žmonių būrys.

Taip pat stebėjome Gvinėjos prezidento iškilmingą sutikimą ir klausėmės jo kalbos.

Vakare visi kelionės dalyviai Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės buvo pakviesti artimiau pabendrauti ir pavakarieniauti, už ką esame labai dėkingi. Visi gavome dovanų su mūsų partijos simbolika.

Kelionės metu lankėmės įvairiuose muziejuose, dalyvavome degustacijose, lyno keltuvu kėlėmės per Mozelio upę, laivu plaukėme gražiausiais Strasbūro rajonais, gėrėjomės Europos senąja architektūra.

Parengė bičiulė Laimutė Gončaruk

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *