Interviu su vicemeru B.P. Vainium: „Jeigu dirbi mėgstamą darbą, tai ir dirbti nereikia“

Metams skaičiuojant paskutines dienas apie nuveiktus ir planuojamus darbus, politiką, rajono aktualijas kalbamės su Šakių rajono savivaldybės vicemeru Bernardinu Petru Vainium. Nors darbas savivaldybėje jam yra nauja sritis, tačiau, turėdamas ilgametės politinės, įvairios darbinės ir gyvenimiškos patirties, vicemeras sako, jog dirbdamas šį darbą jaučiasi esantis savo vietoje.

 

– Kas lėmė Jūsų apsisprendimą tapti vicemeru? Ar buvo lengva priimti šį sprendimą?

– Mano apsisprendimą lėmė koalicijos formavimo principai, pozityvus mero požiūris į politinių partnerių patirtį. Turėdamas ilgametę gamybinės veiklos patirtį ir tikėdamasis to pasiūlymo, kurį gavau, ilgai nesvarsčiau.

– Esate bene vienintelis meras Lietuvoje, kuruojantis savivaldybės ūkį. Kaip dėl to jaučiatės ir kaip Jums sekasi?

– Pilnas politinis pasitikėjimas tarp koalicijos partnerių suteikia pilnavertiškumo jausmą ir pasitenkinimą vykdoma veikla. Yra sakoma, kad jeigu dirbi mėgstamą darbą, tai ir dirbti nereikia. Turėdamas ūkinės ir politinės veiklos patirtį, lengvai orientuojuosi visose man priskirtose kuravimo srityse, todėl jaučiuosi patogiai.

– Kokie svarbiausi darbai atlikti esant valdančiojoje koalicijoje?

– Galvoju, kad per palyginti neilgą laiką nuveikta nemažai. Identifikuota esama ūkinė padėtis rajone, įvardintos prioritetinės sritys, atlikta perspektyvinių projektų analizė, atliekama vykdomų projektų techninė kontrolė. Surasti glaudūs kontaktai regioninės plėtros vykdomų projektų sąveikai su ESO vykdomais projektais rajone. Jau išjudinti ir pradėti pirmieji veiksmai įsisavinant PEZ (pramoninę ekonominę zoną).

– Vienas iš svarbesnių uždavinių buvo savarankiškų seniūnijų įsteigimas. Kokios pagrindinės priežastys lėmė, kad to neįgyvendinote?

– Tai lėmė teisinės bazės stoka ir, svarbiausia, vietos savivaldos įstatymo ir konkurencijos tarybos įstatymo prieštaravimai dėl ūkinių funkcijų vykdymo teisėtumo seniūnijose.

– Kokie svarbiausi darbai numatomi per pirmą 2018 metų pusmetį?

– Ateinančių metų biudžeto patvirtinimas su ženkliu finansavimu žvyrkelių remontui ir jų priežiūrai seniūnijose, skaidrus trimetės KPP (kelių priežiūros programos) paruošimas, dviejų vaikų darželio grupių įsteigimas Lekėčių daugiafunkciniame centre. Vienas iš svarbiausių projektų – Šakių kultūros centro pastato rekonstrukcijos pabaigimas. Taip pat bus vykdoma apie pora dešimčių įvairių investicinių projektų tiek Šakiuose, tiek kituose miestuose ar seniūnijose.

– Kaip, Jūsų manymu, būtų galima tobulinti savivaldos darbą?

– Tikros savivaldos Lietuvoje nematau. Mes esame centrinės valdžios įkaitai. Norėtume pritraukti investicijas, tačiau negalime disponuoti valstybine žeme, norime pritaikyti turimą infrastruktūrą rajono gyventojams, o aprašus investicijoms diktuoja Vilnius.

– Kokias politiko savybes labiausiai vertinate?

– Sąžiningumą, principingumą, kompetenciją ir asmeninę atsakomybę.

– Ko labiausia trūksta Jūsų darbe?

– Labiausiai pasigendu judėjimo. Esu nepratęs prie kabinetinio darbo.

– Kaip atsipalaiduojate po įtemptos darbo dienos ar savaitės?

– Prižiūriu sodybą kaime, retkarčiais medžioju, keliauju.

– Pakalbėkime apie Lietuvos socialdemokratų partiją. Kaip vertinate dabartinę LSDP situaciją?

– Esu nuosaikus socialdemokratas ir pripažįstu demokratinius partijos valdymo principus. Centrinis partijos valdymo principas ir privedė prie esamos situacijos. Nematau perspektyvos politinėje padangėje atskilėliams, nelabai pergyvenu ir dėl tų, kurie save labai susireikšminę išeina. Partija gyvuos, jeigu kiekvienas iš jos narių bent kiek prisidės prie jos veiklos, o ne tik sieks naudos.

– Aktyviai dalyvaujate įvairiuose renginiuose. Ką Jums duoda bendravimas su žmonėmis?

– Kaip rajono tarybos nariui, o taip pat kaip vicemerui, man tai yra būtina ir tai padeda labiau pajusti savivaldybės gyvenimą ir valdžios atstovų atsakomybę.

– Ko palinkėtumėte rajono žmonėms artėjančių švenčių proga?

– Vilties ir tikėjimo. Geranoriško bendravimo ir atjautos. Meilės savo artimui ir sveikatos. Šiltų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų Metų!

– Dėkoju už pokalbį.

 

Kalbėjosi Jurgita Savickienė

 

 

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *