R.Jakelaitienė. Ar Nepriklausomybės užteks ateinančiam šimtmečiui?

 

Atsakyčiau, jog Nepriklausomybės yra tiek, kiek jos išjaučiam, išgyvenam, kas darbais, kas kalbomis, dainomis, mintimis ir visa tai, kaip Vertybę, perduodam savo jaunajai kartai, kaip lietuvių tautos identiteto tęstinumo garantui.

Ne kartą teko girdėti frazę, jog būti liūdnam, viskuo nepatenkintam yra kur kas lengviau nei būti laimingam. Todėl kad norint būti laimingam, reikia įdėti žymiai daugiau pastangų. Svarbiausia, turėti tikslą (svajonę) ir kryptingai judėti. Tikiu, kad tokia kelionė yra kur kas įdomesnė ir vertingesnė kiekvienam iš mūsų.

Sakoma, esame tokie, kokias emocijas sukeliame kitiems. Todėl susimąstykime, kokią erdvę aplink save kuriame? Kas iš tokio lyderio, kuris žemina, menkina šalia esantį, dažnai silpnesnį už save. Juk tikroji lyderystė yra įgalinanti kitus veikti, padrąsinti, imtis iniciatyvos. Klaidinga manyti, jog savo minčių ar darbų kokybę galime kompensuoti daiktais, o dažnai jų kiekybe.

Esu ne kartą kalbėjusi apie tai, kad Lietuva neturi jokių vertingų iškasenų: nei deimantų, nei aukso, visas turtas – tai žmonės, jų kompetencijos, gebėjimai, kūrybingumas, žingeidumas. Būtinas kritinis mąstymas, nes dažnai kreivų veidrodžių karalystėje sunku atsispirti įvairiems stereotipams, mitams ir pan. Lengviausia nuplaukti paviršiumi… Kritikuoti, kaltinti kitus, tik ne save, dažnai nesusimąstant, kad kitą žmogų tai skaudina ir liūdina.

Manau, kiekvienas mūsų turime prisiimti atsakomybės dalį už tai, kaip prisidedame prie savo krašto augimo. Tegul tai bus sąžiningai atliekamas kiekvieno mūsų kasdieninis darbas ar efektyvus viešojo sektoriaus išteklių valdymas, administravimas. Sėkmingo darbo pagrindu kuriamas tarpusavio pasitikėjimas.

Todėl skirkime kuo daugiau laiko saviugdai, savišvietai, keiskimės savo kompetencijomis, įžvalgomis, talentais, o tai, tvirtai tikiu, mus atves prie didesnio dėmesingumo šeimai, artimam, kaimynui, visai Šakių krašto bendruomenei, Lietuvai. Būkime verti šios laisvės!

Raminta Jakelaitienė. Šakių rajono savivaldybės tarybos narė, socialdemokratė.

 

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *