Pasitikėjimo vieni kitais programa

Pasibaigus intensyviam rinkimų į Šakių rajono savivaldybės merus maratonui, pabendravus su įvairių įstaigų ir organizacijų atstovais, ūkininkais, bendruomenių nariais, seniūnijų gyventojais, kilo daug idėjų. Viena svarbiausių – fondo steigimas žvyrkelių gerinimo darbams. Šiam fondui lėšas skirtų ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ar įmonės ir savivaldybė.

Kita idėja  – Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa. Tai nėra naujiena Lietuvoje, nes tokią programą jau keleri metai sėkmingai įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė. Šios programos lėšomis tvarkomi prieš kelis dešimtmečius statytų daugiabučių kiemai, įkuriamos žaliosios erdvės (daugiau informacijos apie programą http://www.vilnius.lt/index.php?2672106201). Apie tai aktyviai kalbėjo Šakių miesto, Kudirkos Naumiesčio, Gelgaudiškio daugiabučių gyventojai, kurie susirūpinę žaliųjų zonų, vaikams skirtų žaidimo ir poilsio vietų įrengimu, automobilių stovėjimo aikštelių sutvarkymu. Mano nuomone, konrečius darbus reikėtų pradėti nuo savivaldybės Architektūros ir urbanistikos, taip pat Ūkio skyrių atsakingų specialistų, kurie gyventojų vizijas perkeltų į projektus, sąmatas ir kitus teisinius dokumentus, o po to telktume bendruomeniškas jėgas. Reikėtų numatyti galimybę prie šios programos įgyvendinimo darbu arba lėšomis prisidėti vietos gyventojams.

O kaip gerinti gatvių apšvietimą, kelių būklę, vandens kokybę, nuotekų tvarkymą, kas pasirūpins apleistais pastatais vaiduokliais, dviračių takais, šaligatviais… Prieš sprendžiant šias problemas, reikia pagalvoti apie žmogiškuosius išteklius ir finansavimą. Mano įsitikinimu, kiekvienas savivaldybės specialistas turėtų siekti kompetencijos ir suvokti atsakomybę už atliekamus darbus – kokybiškai parengti projektus, atsakingai teikti pasiūlymus, vadovaujantis geriausia kitų savivaldybių praktika. O lėšos – jų yra tiek, kiek yra, bet pagalvojus apie teisingą jų paskirstymą pagal prioritetines programas, sulauktume žymiai didesnio efektyvumo ir puikesnių rezultatų. Esu įsitikinusi, kad sėkmingo darbo pamatas – pasitikėjimas vieni kitais.

Kaip žinia, Šakių rajone gyventojų mažėja, daugėja senyvesnio amžiaus gyventojų. Verslumas rajone yra kone dvigubai atsiliekantis nuo šalies vidurkio. Maža gyventojų perkamoji galia ir vis didėjanti nelygybė skatina emigraciją. Infrastruktūros (tiek viešosios, tiek ir privačiosios) palaikymas ir jos plėtojimas rajone reikalauja vis daugiau finansinių išteklių, todėl laukia nemaži iššūkiai.

Siekiant pokyčių, būtina politinė valia, aiškūs tikslai ir prioritetai, užduočių ir rodiklių nustatymas institucijoms ir jų vadovams, gerosios praktikos panaudojimas. Raginu visus rajono gyventojus būti aktyvesniais, pilietiškesniais ir drąsiai kreiptis į savivaldybės tarybos narius, teikti jiems pasiūlymus ir pastabas įvairiais su Šakių krašto gyvenimu susijusiais klausimais.

 

Šakių rajono savivaldybės tarybos narė

Raminta Bastytė

2017-05-14

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *