„ DAROM 2017“ Kudirkos Naumiestyje

Balandžio 22 dienos rytą, kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir nedideliame pasienio miestelyje, Kudirkos Naumiestyje, galingai  praūžė akcija „Darom 2017”. Į miesto tvarkymą ir gražinimą susirinko daugiau kaip šimtas įvairaus amžiaus žmonių. Smagu buvo matyti nuoširdžiai plušančius gimnazijos mokytojus ir moksleivius, Kudirkos Naumiesčio LSDP grupės narius, seniūnijos darbuotojus, pasieniečius, bendruomenės „Santaka“ narius, studentus ir kitus neabejingus miestelio gyventojus. Beje, bičiulių būrys šį kartą buvo gana gausus, net 19. Žmonės dirbo net 8  vietose. Buvo renkamos šiukšlės, kertami krūmai, grėbiama pernykštė žolė. Didelės pagalbos sulaukė trys vienišos ir ligotos močiutės. Talkininkai padėjo joms sutvarkyti malkas, genėjo medžius, tvarkė aplinką.

Kai darbai buvo nudirbti, visi darbštuoliai susirinko prie muzikos mokyklos. Miesto seniūnas padėkojo už nuoširdų darbą ir pasidžiaugė, kad kiekvienais metais  šioje akcijoje dalyvauja vis daugiau žmonių.  Naumiestiečiai turi labai energingą ir pilną gražių idėjų seniūnaitį Vaidą Bagdanavičių, kuris buvo pristatytas šių metų „Gimtosios žemės“ Jorės apdovanojimui. Talkoje dalyvavo net 7 jo šeimos nariai. Jo  iniciatyva šis susibūrimas buvo išskirtinis. Jis pasirūpino, kad Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokiniai, vadovaujami Sauliaus Bacevičiaus, padarytų 100 inkilų paukščiams. Vaidas pasistengė, kad po darbo visi pasistiprintų žvėrienos sriuba, kurią virė V. Olensevičius. Jis, beje, papasakojo, kaip reikia kabinti inkilėlius. V. Bagdanavičius  pasidžiaugė bendru darbu ir padėkojo L. Pukeliui už dovanotus vaisvandenius, UAB „Valjonai“ – už skanius cepelinus, K. ir V. Kareivų šeimai – už vienkartinius indus, M. Valaičiui ir A. Meištui – už techniką, akciją parėmusiai E. ir  R. Kaminickų šeimai.

Norėtume išskirti dar vieną akcijos dalyvį, – A. Martinkevičių. Jis  dalį savo laisvalaikio skiria paaugliams, kuriems  kartais reikalingas  gražus ir tvirtas vyriškas pavyzdys. Talkoje dalyvavo nemažas ir jų būrelis. Atsirado labai išradingų žmonių: iš nupjautos tuščiavidurės medžio šakos buvo „greituoju būdu“ padaryti originalūs medaliai ir įteikti darbščiausiems. Mokytoja Laimutė G. sukūrė akcijos „himną“, kuris darniai nuvilnijo per visą miestelį: „Miestą tvarkom, miestą puošiam, širdys mūs dainuos…“ Pirmą inkilą medin įkelti buvo patikėta miesto seniūnui, kitus eidami namo nešėsi talkos dalyviai, likusieji bus pakabinti prie gimnazijos augančiuose medžiuose.

Smagu ir džiugu, kad šis nedidelis, bet turtingas savo istorija miestelis keliasi iš miego, kad atsiranda vis daugiau iniciatyvių žmonių, norinčių gyvenimą padaryti gražesnį ir prasmingesnį. Džiaugiamės, kad didžiausios rajono grupės bičiuliai aktyviai dalyvauja miesto gyvenime ir yra matomi ne tik per rinkimus, bet ir bendruomeninėje veikloje.

Tai naumiestiečius suvienijo ir dar kartą įrodė, kad tik bendrystėje ir gražiuose darbuose yra  mūsų jėga ir stiprybė. Džiaugiamės,kad bičiuliai aktyviai dalyvauja miesto gyvenime.

Akcijos dalyvė Laimutė Gončaruk

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *