LSDP pirmininko rinkimai. Ar norėdami atgauti rinkėjų pasitikėjimą socialdemokratai dar šioje kadencijoje turėtų trauktis į opoziciją?

Kandidatų į LSDP pirmininkus pozicija dėl opozicijos:

Andrius Palionis

Šiuo klausimu aš turiu savo nuomonę, bet dabar susilaikysiu nuo jos dėstymo, nes nuosekliai laikausi to, ką esu ne kartą deklaravęs: ne partijos pirmininkas priima sprendimus dėl buvimo koalicijoje, o  LSDP suvažiavimo išrinkta taryba. Todėl pirmaeilis uždavinys dabar, siekiant atgauti rinkėjų pasitikėjimą, yra ne tiek provokatyvūs ir vien žiniasklaidai vertingi svarstymai dėl pozicijos valdžioje, kiek  patys LSDP pirmininko rinkimai ir aktyvus partijos bičiulių dalyvavimas juose.

Juk jeigu atvyks balsuoti tik  1/3 narių, tai reikš, kad laimėtojas bus išrinktas vos 17 proc. nuo visų partijos narių balsų. Apie kokį visuomenės pasitikėjimą naujuoju partijos lyderiu galima bus kalbėti, jeigu jis turės tokią silpną paramą partijos viduje? Tai būtų  dar vienas smūgis LSDP politiniam reitingui.

Taip pat tikslinga būtų įvertinti, kokius asmeninius interesus pozicijos/opozicijos klausimu gali turėti vienas ar kitas kandidatas į LSDP pirmininko postą ir kiek jų nuostatos gali būti veikiamos šių interesų. Juk  svarstant  perėjimo į opoziciją variantą vienas kandidatas gali netekti  darbo ministerijoje, o kitas – įtakos savivaldybėje, trečiam gali kilti dar kitokių problemų.

Taigi,  siūlau dabar koncentruotis į naujojo pirmininko ir naujų partijos organų išrinkimą – ir tada jau kompleksiškos analizės pagrindu priimti sprendimą dėl partijos strategijos ir taktikos, rengiantis 2019 metų rinkimams.

Gintautas Paluckas

Rinkėjų pasitikėjimą lemia ne buvimas pozicijoje ar opozicijoje. Rinkėjai reikalauja idėjų, kurios gerintų jų gyvenimą, ir gebėjimų jas realizuoti. Jei sugebėsime atnaujinti ir tinkamai suformuoti savo politinę darbotvarkę, o koalicijos partneriai taps geranoriškesniais, mėginsim dirbti pozicijoje. Jei šių sąlygų nepavyks įgyvendinti per ateinančius keletą mėnesių, būti koalicijoje neliks prasmės.

Mindaugas Sinkevičius

Kaip kandidatas į pirmininkus ne kartą esu sakęs, kad sprendimai, lemiantys partijos ateitį, negali būti priimami vienašališkai. Sprendimas dalyvauti valdančioje koalicijoje buvo priimtas partijos Tarybos, todėl negalėčiau spręsti, ar turėtume trauktis vos po trijų mėnesių darbo.

Tačiau galiu atsakingai teigti ir manau man pritartų daugelis partiečių, kad mūsų bendrą darbą su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga lems gerbtinas požiūri į mus, kaip mažesniuosius partnerius, ir socialdemokratų pasiūlymų įtraukimas į tolesnę valdančiosios koalicijos darbotvarkę.

Artūras Skardžius

Pasibaigus LSDP pirmininko rinkimams,  neišvengiamai laukia naujos derybos dėl valdančios koalicijos. Nuo derybų rezultato priklausys, ar liekame koalicijoje, ar ją paliekame.

Dabartinėje koalicijoje LSDP atlieka tarsi aptarnaujančio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą padalinio vaidmenį. Valstiečių „profesionalai“ paskendę reformų reikaluose mūsų nemato ir negirdi, o ir pačios reformos atrodo labai neprofesionaliai.

Ar mums reikalinga valdžia tik dėl buvimo valdžioje? Greičiausiai, kad ne. Todėl pasirinkimas lieka labai nesudėtingas- derybose pasiekti susitarimą: arba dirbame koalicijoje kaip  lygiaverčiai partneriai, arba traukiamės į opoziciją, palikdami visą atsakomybę valstiečių „profesionalams“. O rinkėjų pasitikėjimą atgausime tik tada, kai įgyvendinsime jiems duotus pažadus rinkimų metu.

Mantas Varaška

Tai priklausys nuo naujai išrinktos vadovybės pasiūlymų LSDP programai ir jos pakeitimų. Jeigu programoje atsiras reikšmingesni pokyčiai, juos turėsime įtraukti į koalicijos sutartį, gal būt siekti pakeisti ministerijų valdymą. Tam nepavykus, LSDP būtų oriau pereiti į opoziciją bei ruoštis rinkimams. Jeigu LSDP programoje neįvyks jokių pokyčių, o partija toliau liks be konkrečių įsipareigojimų, tikslų prieš rinkėjus, buvimas ar nebuvimas koalicijoje neturės esminės reikšmės.

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *