LSDP pirmininko rinkimai. A. Butkevičius: „Bičiuliai, pademonstruokime sąmoningumą ir aktyviai dalyvaukime tiesioginiuose LSDP pirmininko rinkimuose!“

Šį savaitgalį LSDP laukia labai svarbus įvykis – jau ketvirtadienį, balandžio 6 d. prasidės tiesioginis LSDP narių balsavimas už iškeltus kandidatus į LSDP pirmininkus partijos skyriuose. Balsavimas vyks tris dienas, iki balandžio 8 d., rezultatus sužinosime balandžio 10-ąją. Jei prireiks antrojo rinkimų turo (aš manau, kad, ko gero, prireiks, nes kandidatai stiprūs, atotrūkis neturėtų būti didelis), balandžio 28–29 dienomis bus balsuojama už  du daugiausia balsų surinkusius kandidatus. Kas taps naujuoju LSDP vadovu, galutinai turėtų paaiškėti gegužės 2-ąją.

Aiškindami savo pozicijas kandidatai bendravo su skyriais, dalyvavo debatuose. Tiesa, ne visi kandidatai buvo vienodai aktyvūs, tačiau greitai pamatysime, kokia rinkiminė strategija buvo veiksmingesnė.

Likus maždaug dviems savaitėms iki rinkimų  LSDP interneto svetainėje pradėti skelbti kandidatų atsakymai į aktualius klausimus. Sumanymas, manau, visai vykęs – kasdien vis naujas iš anksto suformuluotas klausimas (pvz., „Kodėl LSDP prarado didžiuosius miestus?“, „Kurios partijos negali būti LSDP koalicijos partnerėmis?“, „Ko LSDP nepadarė ir ką galėtų padaryti dėl socialinės atskirties ir pajamų nelygybės?“, „Kaip bendrauti ir bendradarbiauti su Rusija?“, „Kaip sumažinti korupciją?“ ir pan.) pateikiamas kiekvienam kandidatui prašant pernelyg neišplėtotos, tačiau pasvertos, apmąstytos reakcijos. Atsakymai reikalauja ne tiek greitos orientacijos ir iškalbos sugebėjimų, kiek nuodugnesnio išmanymo ir netgi komandinio darbo.

Apsilankius LSDP tinklalapyje www.lsdp.lt nesunku pastebėti, kad kandidatų atsakymai sukūrė savotiškus neakivaizdžius debatus. Į tai jau atkreipė dėmesį ir politologai, pamėginę įvertinti vieno ar kito kandidato privalumus bei trūkumus. Ne su visai vertinimais sutikčiau, tačiau žiniasklaidos dėmesys pirmą kartą tiesioginiams LSDP pirmininko rinkimams yra sveikintinas. Manau, akivaizdu, kad klausimas, kas vadovaus vienai iš įtakingiausių Lietuvos politinių jėgų, partijai, dalyvaujančiai valdančiojoje koalicijoje ir žymia dalimi formuojančiai mūsų politinį peizažą, viešojoje erdvėje neturėtų būti nutylėtas.

Kitas, ne mažiau svarbus klausimas: kiek bičiulių dalyvaus rinkdami partijos pirmininką. Naudodamasis proga norėčiau dar kartą paraginti į LSDP pirmininko rinkimus žvelgti labai atsakingai. Neseniai manęs paklausė, koks gi procentas turėtų sudalyvauti LSDP narių pirmininko rinkimuose, kad juos vadintume pavykusiais. Atsakysiu paprastai: dalyvavusių skaičius neturėtų  nuvilti pačių LSDP narių. Antra vertus, jis neturėtų tapti kritikos įrankiu politinių oponentų rankose. Tad, mieli bičiuliai, pademonstruokime sąmoningumą ir aktyviai sudalyvaukime tiesioginiuose LSDP pirmininko rinkimuose!

LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *