Apie seniūnijos problemas diskutavo plokštiečiai ir rajono politikai

Kovo 27 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos atstovai bei rajono tarybos nariai Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre dalyvavo susitikime su seniūnijos gyventojais, Plokščių, Voniškių bei Kubilių krašto bendruomeniečiais, kurio metu buvo diskutuojama dėl  Šakių rajono savivaldybės 2018-2024 metų plėtros strateginio plano sudarymo.

Susitikimuose su atskirų rajono seniūnijų gyventojais, įstaigų ir organizacijų atstovais nuolat dalyvauja ir aktyviai diskutuoti, iškelti problemas  bei teikti pasiūlymus rengiamam svarbiausiam ateinančių 7 – erių metų laikotarpio dokumentui seniūnijų gyventojus ragina aktyvi rajono savivaldybės tarybos narė, kandidatė į Šakių rajono savivaldybės merus Raminta Bastytė. Pasak jos, šie susitikmai, – tai puiki proga vietos bendruomenėms padiskutuoti ne tik strateginiais, bet ir kitais gyventojams aktualiais klausimais.

Plokščiuose vykusio susitikimo metu seniūnijos gyventojai iškėlė nemažai įsisenėjusių problemų,- prasta vietinių kelių būklė, vandenvalos ir nuotekų tvarkymo problemos, apleisti pastatai, neveikianti prieplauka, nevykę dviračių takų projektai ir kt. Plokštiečiams itin rūpėjo ir seniūnijų pertvarkos planas. Susitikime kalbėjusi R. Bastytė įsipareigojo atlikti analizę pagal rajono seniūnijas, atsižvelgiant į tai, kurioje iš jų kuriama didžiausia pridėtinė vertė, koks gyventojų skaičius, užimtumo lygis, gimstamumo rodiklis ir kiti svarbūs kriterijai, kurie gali turėti įtakos seniūnijų pertvarkai. Pasak kandidatės, tam tikros seniūnijos teikiamos paslaugos vis tik galėtų būti centralizuotos, pvz.: buhalterijos paslauga, o dėl kitų, jos manymu, būtina išsami analizė.

Rajono savivaldybės tarybos narė R. Bastytė pasidžiaugė, kad vis daugiau sulaukia palaikymo iš ūkininkaujančiųjų dėl pasiūlymo steigti vietos kelių tvarkymo fondą, todėl šį savo pasiūlymą ji artimiausiu metu teiks svarstyti rajono tarybai. Pasak šios idėjos autorės, apskritai yra daug gerų pavyzdžių, kada viešosios ir privačiosios partnerystės pagrindais tvarkoma infrastruktūra. „Esu įsitikinusi, kad norint gyventi geriau, turime galvoti, kaip visiems šiems gėriams užsidirbti. Pridėtinę vertę kuria žmonės, niekas kitas. Todėl verslo aplinka ir verslumo skatinimas yra viena svarbiausių sričių, kuriai būtinas ypatingas savivaldos dėmesys”,- sakė R.Bastytė, ragindama kaimo bendruomenes kuo aktyviau įsijungti į savo krašto gerbūvio kūrimą.

Šakių skyriaus inf.

Susirinkimo  Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre akimirkos.

Violetos Seredžiuvienės nuotraukos.

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *