Šachmatų turnyro nugalėtoju tapo vilnietis Romanas Skrebnevskis

Šakiuose kovo 12 –ąją surengtas šachmatų turnyras kriūkiečio, buvusio LR  Seimo nario Juozo Basčio atminimo taurei laimėti.

Šiemet tradiciniame septintajame respublikiniame turnyre dalyvavo  43 šachmatų sporto entuziastai, tarptautinių šachmatų turnyrų dalyviai ir nugalėtojai, veteranai bei jaunimas iš kaimyninių Jurbarko, Vilkaviškio rajonų, taip pat Šiaulių,  Kazlų Rūdos, Alytaus, Kauno bei Vilniaus. Šakiečiai į turnyrą registravosi aktyviausiai.

Tradiciškai greitasis šachmatų turnyras surengtas Šakių „Varpo“ mokykloje. Turnyro direktorius – Alvydas Grinkevičius, vyriausiasis teisėjas – Audrius Balanda.
„Džiaugiuosi, kad jau net septintąjį kartą toks gausus būrys šachmatininkų atvyko į Šakius dalyvauti šiame tradiciniame turnyre.  Svarbiausia tai, jog šis turnyras buvo sumanytas ir prasidėjo kaip savotiškas šeimyninis žaidimas šachmatais, skirtas mano tėtei, aistringam šachmatų sporto entuziastui Juozui Basčiui atminti“, – sakė šio šachmatų turnyro organizatorius, kraštietis Seimo narys Mindaugas Bastys, rankose laikydamas pagrindinę turnyro nugalėtojo taurę. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, prie šachmatų lentos sėdo ir Juozo Basčio anūkė, kriūkietė verslininkė Raminta Bastytė. Azarto ir energijos nestokojanti moteris juokavo, jog prieš būsimus rajono savivaldybės mero rinkimus pravartu prasimankštinti prie šachmatų lentos.

Kiekvienais metais kaip ekspertas šakiečių turnyruose dalyvauja tarptautinis šachmatų sporto meistras, olimpinis čempionas Vaidas Sakalauskas. „Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie šachmatų sporto propagavimo. Manau, šis turnyras Šakiuose – vienas geresnių Lietuvoje, jame vyrauja puiki draugiška ir šeimyninė atmosfera. Akivaizdu, turnyras plečiasi ir populiarėja,“ – sakė ištikimas  turnyro dalyvis V. Sakalauskas, kasmet į Šakius atsivežantis būrelį gabiausių savo mokinių.

Susumavus turnyro rezultatus paaiškėjo, jog absoliučiu šiemetinio šachmatų turnyro nugalėtoju tapo vilnietis Romanas Skrebnevskis. Praėjusių metų nugalėtojas Seimo narys Julius Sabatauskas šįkart  liko antrasis, o trečiąją vietą iškovojo šakietis Laimutis Kasparavičius. Puikiai turnyre pasirodė jaunasis šachmatininkas, jau turintis ir  Lietuvos čempiono titulą, V.Sakalausko mokinys Matas Indriūnas, turnyro lentelėje likęs ketvirtuoju. Kriūkietė  R.Bastytė moterų grupėje buvo antroji.

Visiems šachmatininkams turnyro organizatorius M.Bastys įteikė simbolines atminimo dovanos ir padėkas už dalyvavimą turnyre.  Po įtempto darbo pasistiprinta tradiciniu gardžiu zanavykišku  kugeliu, diskutuota prie kavos puodelio.

Šakių skyriaus inf.

Respublikinio šachmatų turnyro Šakiuose akimirkos.

Violetos Seredžiuvienės nuotrauko

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *