Socialdemokratai už urėdijų reformą, bet prieš jų naikinimą

Iš Vyriausybės pasigirdus siūlymams dėl urėdijų pertvarkos ir galimo jų centralizavimo viešojoje erdvėje pasklido įvairiausi siūlymai, vertinimai ir prieštaravimai.

„Socialdemokratai pasisako už miškų sektoriaus pertvarką. Jau anksčiau buvo paskaičiuota, kad 42 urėdijos yra per daug. Todėl buvo sudaryta mokslininkų, miškininkystės specialistų grupė, kuri išanalizavo situaciją ir pernai pateikė siūlymus,“ – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnės pavaduotojas Juozas Olekas.

Remdamiesi moksliniais tyrimais ir išvadomis socialdemokratai J. Olekas ir R. Sinkevičius Seime užregistravo įstatymo pataisas, pagal kurias urėdijos būtų pertvarkytos taip, kad  kiekvienoje jų būtų ne mažiau 25-30 tūkstančių hektarų ir ne daugiau 60 tūkstančių hektarų miško. Kad urėdijos būtų ekonomiškai rentabilios kirtimų apimtys – ne mažesnės kaip 100 tūkst. kietmetrių per metus. Pagal socialdemokratų siūlymus pertvarkant turėtų išlikti apie 25 urėdijos.

Prie kiekvienos urėdijos yra įsikūrusios smulkios įmonės, lentpjūvės, kuriose dirba keli šimtai žmonių. Jų likimas centralizuojant urėdijas taptų neaiškus. Vien skelbiant centralizavimo planus šie žmonės vėl skatinami emigruoti. Rajonų ir miestų tarybų nariai, bendruomenės  kelia šį klausimą kaip dar vieną grėsmę gyventojų užimtumui regionuose.

Lietuvos miškų sektoriuje dirba apie 4 tūkstančiai darbuotojų. Urėdijos pertvarkos tema pasisako ir miškininkai. Jie kalba ne tik apie savo darbo vietas, bet ir apie miškų išsaugojimą ateities kartoms, rūpinasi, kad reforma nevirstų miškų išparceliavimu.„Dabar Lietuvoje kertama tausojant miškus, ne taip kaip, pavyzdžiui, Latvijoje. Labai svarbu ne tik pelningai iškirsti, bet ir atsodinti mišką,“  – sako Seimo narys J. Olekas.

Centralizuotas urėdijų modelis palankus stambiajai medienos perdirbimo pramonei. Viešojoje erdvėje pasigirdo vertinimų, kad reforma skubinama dėl verslo grupių interesų.  „Ar darydami pertvarką mes norime patenkinti stambiosios pramonės poreikį? Ar jau politikai negirdi miškininkų nuomonės ir neberūpi regionai?“ – klausia socialdemokratas.

Šakių skyriaus inf.

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *