NUOMONĖ. Būtina siekti efektyvinti savivaldybės bendrovių veiklą

Vasario 24 dieną, penktadienį, Šakių rajono savivaldybės taryba balsuos dėl 2017 metų rajono biudžeto patvirtinimo. Švietimo, kultūros ir sporto bei Sveikatos ir socialinės politikos jungtinio komiteto posėdžio metu kėliau klausimą, kokių veiksmų imamės, jog būtų surinktas gausesnis biudžetas. Manau, kad viena iš galimybių – savivaldybės bendrovių veiklos efektyvinimas. Dar praėjusį mėnesį išsiunčiau paklausimą UAB „Šakių vandenys“ vadovui ir iš gauto atsakymo, noriu pasidžiaugti,supratau, jog įmonė imasi veiksmų, mažindama vandens netektis, kurios ir sudaro didžiausią pajamų praradimą – 2016 m. 62,8 % parduota vandens nuo patiekto vartotojams, o 2015 m. ir 2014 m. – parduota 54,6 % nuo patiekto vandens vartotojams. Manau, kad įrengus telemetrinę sistemą vandenvietėse, pavyktų dar  labiau sumažinti vandens netektis, o tuo pačiu ir neprarasti galimų lėšų į biudžetą.

Komitete kėliau mintį, jog neužtenka kartą per metus, svarstant bendrovių vadovų ataskaitas, labiau pasigilinti į bendrovių galimybes daugiau uždirbti. Manau, kad galėtų būti kartą per ketvirtį rengiami bendrovių vadovų ateinančio ketvirčio veiklos pristatymai su detalesne diskusija ir pasiūlymais.

Puikiai suprantu, jog be investicijų sunku tikėtis reikšmingesnių pokyčių rajone. Bet galbūt tai yra neišvengiama ir toliaregiška, kad ir kalbant apie telemetrijos sistemą bendrovėje „Šakių vandenys“.

Kita vertus, yra kitų išradingų būdų, kai, pavyzdžiui, UAB „Šakių komunalinis ūkis“ prisegtas paslaugų kainoraštis prie šventinio sveikinimo rajono įstaigoms. Galbūt verta UAB „Šakių autobusų parkui“ labiau vystyti siuntų paslaugąs ir panašiai. Norėčiau paraginti tarybos narius bendromis jėgomis pagalvoti apie konstruktyvius pasiūlymus savivaldybės bendrovėms, kaip joms efektyviau vykdyti veiklą.

Martinas Eimutis

Šakių r. savivaldybės tarybos narys, Sveikatos ir socialinės politikos komiteto narys

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *