A. Veryga LSDP frakcijoje, – klausimai nuo skiepų iki narkotikų

Į Seimo socialdemokratų frakcijos posėdį buvo pakviestas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Visuomenė iš mūsų , kaip vienos iš valdančiųjų partijų, reikalauja atsakomybės ir informacijos. Mes turime tartis, konsultuotis su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariais. Tarp partnerių turi būti ir sutarimas, ir pasikeitimas informacija,“ – sako LSDP Seimo frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Sveikatos apsaugos ministras buvo pakviestas su  socialdemokratais aptarti LR vyriausybės programoje numatytą sveikatos politikos priemonių įgyvendinimą, taip pat numatomas alkoholio vartojimo kontrolės politikos priemones.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas ministras papasakojo, kad daugiausia diskusijų dabar kelia klausimai dėl specializuotų alkoholio parduotuvių ir numatomo mažiausiai 200 m atstumo nuo alkoholio prekybos taškų iki mokymo įstaigų.

Iš kitų visuomenės sveikatinimo priemonių  A. Veryga paminėjo planus papildomai apmokestinti vaisvandenius dėl cukraus vartojimo mažinimo.

Tiesa, ne į visus socialdemokratų keliamus klausimus dėl sveikatos apsaugos ministras galėjo atsakyti. Į klausiamą dėl slaugos paslaugų A. Veryga prisipažino neįsigilinęs.

Seimo nariui Algirdui Sysui dėl Antakalnio ligoninės Sveikatos apsaugos ministras aiškino, kad valstybė negali užtikrinti ir garantuoti gydymo paslaugų, kai dalis ligoninės įrangos atiduota į privačias rankas: „Privati įmonė gali bankrutuoti, be to sudaroma galimybė šiai privačiai bendrovei už paslaugas kelti kainas,“ – sakė A. Veryga, tačiau užtikrino, kad Antakalnio ligoninės situacija netrukus bus išspręsta.

Antanas Vinkus klausė, ar bus skiriama daugiau lėšų vaistams. „Jeigu – ne, tuomet ar bus peržiūrėtas kompensuojamų vaistų sąrašas. Vaistų kainos auga, tai vienas esminių uždavinių nemažiau svarbus negu alkoholio kontrolė,“ – tvirtino socialdemokratas.

A. Veryga pripažino, kad vaistinėse vis dar nesiūlomi pigiausi vaistai, ėmęsi vaistų kainų klausimo valdantieji sulaukė nemenko pasipriešinimo, o vaistų kainas ketinama mažinti skatinant šalių bendradarbiavimą.

„Ką darysite dėl narkotikų vartojimo mažinimo? Jaunoji karta mažiau vartoja alkoholio, tačiau pereina prie narkotikų?“ – Sveikatos apsaugos ministro klausė Seimo narė Rasa Budbergytė. Ministras tikino socialdemokratus, kad dėl to rūpinamasi didesniu jaunimo užimtumu.

LSDP frakcijos seniūnė I. Šiaulienė klausė, ar bus grįžtama prie privalomo vaikų skiepijimo bei abortų uždraudimo klausimų.

„Mes padarėme didelę klaidą supriešindami visuomenę ir bandydami bausti tėvus už vaikų neskiepijimą. Visuomenė nesuprato, prasidėjo visokios sąmokslo teorijos. Reikia aiškiau kalbėti su žmonėmis dėl būtinybės skiepyti vaikus, o ne gąsdinti ir bausti. Aš pats esu už tai, kad būtų ir daugiau vakcinuojama. O dėl abortų uždraudimo – nėra tokios minties. Iš manęs to neišgirsite,“ – sakė ministras A. Veryga.

Socialdemokratai ketina kviestis ir kitus koalicijos partnerių ministrus. Artimiausiu metu ketinama į frakciją pokalbiui kviesti Švietimo ir mokslo ministrę.

Šakių skyriaus inf.

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *