Zanavykijoje paminėta Valstybės atkūrimo diena

Šakių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, Vasario 16 –ąją bei Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse buvo gausu pilietinių akcijų ir šventinių renginių.

Vasario 15 –ąją prie Šakių miesto vandentiekio bokšto  Šakių „Žiburio“ gimnazijos bendruomenės ir Šakių 405-osios kuopos jaunieji šauliai paminėjo Lietuvos trispalvės iškėlimo ant vandentiekio bokšto 65-ąsias metines. Kriūkiečiai surengė pilietinę akciją, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ,,Nutieskime trispalvę į Žemosios Panemunės piliakalnį“,  – piliakalnis buvo apjuostas net 114 metrų ilgio trispalve. Šventiniai renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo  99 –osioms metinėms, vyko Sintautų, Lukšių ir kitose rajono seniūnijose.

Vasario 16 –ąją tradiciniais simboliniais „Varpais“  pagerbti Kudirkos Naumiesčio šviesuoliai. Su Valstybės atkūrimo diena visus naumiestiečius pasveikino kraštietis, Seimo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Bastys, džiaugdamasis darbščiais Zanavykijos krašto žmonėmis ir gražiais jų darbais. Parlamentaras už gražias iniciatyvas ir šachmatų sporto tradicijų puoselėjimą simbolinį „Varpą“  įteikė naumiestiečiui Zenonui Šliuževičiui.

Garbingas apdovanojimas už ilgametį ir sąžiningą vadovaujantį darbą bei doro gyvenimo pavyzdį buvo skirtas neseniai  90 –metį atšventusiam Patricijui Vengraičiui. Už kūrybiškumą, atsakingumą bei geranorišką pagalbą bendruomeninėje veikloje „Varpas“ įteiktas Vitui Jakaičiui. Kubilėlių ir Būblelių seniūnaičiui Sigitui Gudiškiui, kuris renginyje negalėjo dalyvauti, „Varpo“ nominacija skirta  už nuolatinį rūpestį ir  pagalbą savo krašto žmonėms.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventinio paminėjimo Šakių kultūros centre metu septyniems rajono šviesuoliams buvo įteiktos simbolinės „Aitvaro“ skulptūrėlės.  Pirmasis „Aivaras“ nukeliavo į Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro direktorės Nijolės Bitinienės rankas. Garbingą apdovanojimą už tarptautinių kultūrinių ryšių puoselėjimą plokštietei pedagogei įteikė kraštietis parlamentaras, Seimo pirmininko pavaduotojas Mindaugas  Bastys, visus renginio dalyvius ir svečius pasveikinęs su istorine ir itin reikšminga Nepriklausomos Valstybės atkūrimo dienos švente.

Simbolinį „Aitvarą“ už metų renginį „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“  pelnė kultūriniais ir muzikiniais projektais garsėjantis Gelgaudiškio miestelis. Šakių viešosios bibliotekos kolektyvui „Aitvaras“ skirtas už veiklos įvairiapusiškumą ir inovatyvumą. Metų skulptoriumi pripažintas šakietis menininkas, pedagogas Kęstutis Dovydaitis. „Aitvaro“ statutėlė taip pat įteikta sintautietei Vidai Čeplevičienei – už darbą su jaunimu ir jo dvasinių vertybių ugdymą. Lekėčių bendruomenės moterų klubas nominuotas už kulinarinio paveldo tradicijų puoselėjimą,- simbolinis „Aitvaras“ įteiktas klubo vadovei Vaidai Brazaitienei. Už geranorišką paramą Metų rėmėjo titulas atiteko UAB „Taurakalnis“ direktorei, kraštietei verslininkei Irenai Čereškienei.

Šakių rajono savivaldybės speciali padėka ir piniginė premija skirta  gelgaudiškiečių Nijolės ir Sauliaus Urbanavičių šeimai už aktyvią veiklą puoselėjant krašto kultūros tradicijas. Filantropė kraštietė, Kauno Zanavykų bendrijos pirmininkė Regina Motienė už aktyvią ir visapusišką veiklą, puikius mokymosi rezultatus asmeninę piniginę premiją įteikė Lukšių V.Grybo gimnazijos moksleivei Mildai Čebanauskaitei.

Šakių skyriaus inf.

Vasario 16 –osios  šventinių renginių, vykusių Kudirkos Naumiestyje ir Šakiuose, akimirkos.

Violetos Seredžiuvienės nuotraukos

 

0 kartų komentuota

Rašyti komentarą

Norite padiskutuoti?
Maloniai kviečiame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *